Exeter RC Head 2000

The Rowing Service

Results posted by Dave Godfrey.


EXETER ROWING CLUB HEAD RACE - 10 DECEMBER 2000
Division One						
						
Overall Posn	Crew	Crew	Nr	Start Time	Finish Time	Elapsed Time
1	MSA 8+	Exeter	1	11:49:50	12:03:02	0:13:12
2	MSA 8+	UWE A	2	11:50:15	12:03:47	0:13:32
3	MSB 4X	City of Bristol	5	11:52:12	12:05:54	0:13:42
4	MSA 8+	UWE B	4	11:51:26	12:05:35	0:14:09
5	MSA 1X	Exeter Stuart	31	12:06:31	12:21:50	0:15:19
6	MSA 8+	D Totnes	3	11:50:55	12:06:16	0:15:20
7	MSA 1X	Isca Shaw	32	12:06:56	12:22:22	0:15:26
8	MVB 4+	Bristol Ariel	7	11:52:59	12:08:26	0:15:26
9	MSA 1X	Exeter Hitt	34	12:07:18	12:23:25	0:16:07
10	MVC 1X	Totnes Atkinson	36	12:07:40	12:23:48	0:16:08
11	MN 4+	Bristol Ariel	17	11:58:36	12:15:26	0:16:51
12	MSC 1X	Exeter Smallwood	38	12:08:37	12:25:35	0:16:58
13	MJ18 2X	Bewdley	12	11:56:07	12:13:13	0:17:06
14	MN 2X	City of Bristol	47	12:12:02	12:29:21	0:17:19
15	MN 4+	Exeter A	18	11:59:00	12:16:23	0:17:24
16	MXDN 2X	Exeter Uni	56	12:16:02	12:33:26	0:17:24
17	MVC 1X	Totnes Davies	37	12:08:06	12:25:30	0:17:24
18	WSB 4+	Minerva Bath	8	11:53:24	12:10:52	0:17:28
19	MSA 2-	Torquay	11	11:55:15	12:12:42	0:17:28
20	MXDSB 4+	Bristol Ariel	28	12:04:28	12:22:15	0:17:46
21	WJ18 8+	Bideford Reds	30	12:05:10	12:22:58	0:17:48
22	MVF 2X	Exeter	54	12:15:13	12:33:09	0:17:56
23	WSA 1X	Exeter Jenson	42	12:09:58	12:28:00	0:18:02
24	MSC 1X	Blues Paddon	39	12:08:55	12:27:07	0:18:12
25	WSA 1X	Exeter Painter	43	12:10:15	12:28:31	0:18:16
26	WSB 4+	City of Bristol	10	11:55:04	12:14:06	0:19:02
27	MN 4+	Minerva Bath	19	11:59:24	12:18:27	0:19:03
28	WSC 1X	Exeter Wood	44	12:10:42	12:29:53	0:19:11
29	MXDN 2X	Exeter	55	12:15:39	12:34:59	0:19:20
30	MSC 1X	City of Bristol	40	12:09:04	12:28:26	0:19:23
31	MJ18 1X	Bristol Ariel	58	12:16:30	12:36:03	0:19:33
32	MN 4+	Exeter B	15	11:57:49	12:17:40	0:19:51
33	MN 4+	Paignton	14	11:57:06	12:17:18	0:20:11
34	MVB 2X	Torquay	53	12:14:38	12:35:09	0:20:31
35	WN 4+	UWE	25	12:02:14	12:23:06	0:20:52
36	WJ16 4X+	Totnes	59	12:17:03	12:38:15	0:21:11
37	MJ16 1X	Totnes	64	12:18:01	12:39:51	0:21:50
38	WSC 1X	Exmouth 	46	12:11:24	12:33:26	0:22:02
39	WN 4+	Torquay B	21	12:00:26	12:22:30	0:22:04
40	WSB 4+	Bideford Blues	9	11:54:34	12:16:41	0:22:08
41	WN 2X	Minerva Bath	51	12:14:17	12:37:12	0:22:55
42	WN 4+	Exeter C	20	12:00:03	12:23:00	0:22:57
43	WN 2X	Exeter C	50	12:14:00	12:37:05	0:23:05
44	WJ18 1X	Totnes	63	12:17:47	12:40:53	0:23:06
45	WN 4+	Exeter B	26	12:04:03	12:28:00	0:23:57
46	WJ18 2X	Totnes	60	12:17:23	12:42:59	0:25:37
47	WN 2X	Paignton	48	12:13:10	12:43:22	0:30:12
48	WN 4+	Exmouth	22	12:01:06	12:32:34	0:31:28